Φροζινόνε – Μπολόνια 0-0: «Κόλλησε» κι έχασε έδαφος για την τετράδα

Η Μπολόνια έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Φροζινόνε και έχασε την ευκαιρία να εδραιωθεί στην τετράδα.

Η Μπολόνια είχε τον έλεγχο του ματς στην έδρα της Φροζινόνε, έχασε ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της και έμεινε στο 0-0, για την 31η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Τιάγκο Μότα έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια της να τερματίσει στην τετράδα, ενώ από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να ελπίζουν πως τελικά θα αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Τη μεγαλύτερη φάση στο ματς την είχε η Μπολόνια στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν από τη μικρή περιοχή ο Εντόι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά έστειλε την μπάλα άουτ σε κενό τέρμα. Στο 77′ πέρασε αλλαγή ο Χαράλαμπος Λυκογιάννης για την Μπολόνια.

Φροζινόνε: Τουράτι, Μπονιφάτσι, Ρομανιόλι, Οκόλι, Ζορτέα, Μπαρενετσέα, Ματσιτέλι (85′ Γκαριτάνο), Βαλέρι (66′ Λιρόλα), Σουλέ (85′ Κούνι), Ρενιέ (66′ Μπρεσιανίνι), Τσεντίρα (77′ Σεκ)

Μπολόνια: Σκορούπσκι, Πος, Λουκούμι, Καλαφιόρι, Κρίστιανσεν (77′ Λυκογιάννης), Φρόιλερ, Αμπισέρ (69′ Φαμπιάν), Ορσολίνι (77′ Εντογιέ), Φέργκιουσον, Σαλεμάκερς (46′ Ουρμπάνσκι), Ζιρκζί (81′ Κάστρο)