Μίλαν-Τζένοα 1-2

Η Μίλαν ηττήθηκε με 2-1 από την Τζένοα στο χωρίς κόσμο «Σαν Σίρο», με αποτέλεσμα το εισιτήριο του Europa League να απομακρύνεται.

Η αγωνιστική κρίση στην Μίλαν συνεχίζεται, οι «ροσονέροι» έχασαν στο κεκλεισμένων των θυρών Σαν Σίρο από την 17η Τζένοα και η είσοδος στο Europa League ξεμακραίνει.

Η Μιλανέζοι στο πρώτο ημίχρονο είδαν την Τζένοα να πετυχαίνει δυο γκολ και να τελειώνει την υπόθεση νίκη από το πρώτο μισό.

Πιο συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7΄ με τον Πάντεφ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Σανάμπρια ενώ τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μισού έκαναν  δυο τα γκολ της διαφοράς με «δράστη» τον Σένε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το μόνο που κατάφερε να πετύχει η  Μίλαν ήταν να μειώσει σε 2-1, στο 76΄ με σκόρερ τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς.