Πάτησε κορυφή στις καθυστερήσεις ο Λεβαδειακός (1-0), Διπλό στην Άρτα για την Ξάνθη (0-1) (vids)

Σπουδαία νίκη για τον Λεβαδειακό που κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 στις καθυστερήσεις απέναντι στην Ιεράπετρα και να πατήσει κορυφή! «Τρίποντο» και για την Ξάνθη στην Άρτα καθώς κατάφερε να επικρατήσει επίσης με 1-0 του Καραϊσκάκη και να ανέβει στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Λεβαδειακός – Ιεράπετρα 1-0

Νίκη κορυφής για τον Λεβαδειακό, καθώς η ομάδα της Λιβαδειάς κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη με 1-0 στις καθυστερήσεις απέναντι στην Ιεράπετρα και να ανέβει στην κορυφή της Super League 2 αφήνοντας έναν βαθμό. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και έφτασαν σε μία πολύ δίκαιη και πάρα πολύ σημαντική νίκη, με την οποία πάτησαν κορυφή.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να ανοίξουν το σκορ. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Τζιώρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, δίνοντας έτσι τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του. Με τη νίκη αυτήν ο Λεβαδειακός κατάφερε να ανέβει στην 1η θέση της βαθμολογίας.

ΑΕ Καραϊσκάκης – Ξάνθη 0-1

Σημαντικό διπλό για την Ξάνθη που κατάφερε να αποδράσει από την Άρτα, επικρατώντας του Καραϊσκάκη, με 1-0. Η Ξάνθη ήταν σχετικά καλύτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης, με τις λεπτομέρεις να κρίνουν τελικά το παιχνίδι. Παρότι οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν το μεγάλο γκολ.

Στο 76ο λετπό ο Πάτρικ Έμπερτ εκμεταλλεύτηκε το κερδισμένο πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ του παιχνιδιού. Με το «τρίποντο» αυτό η Ξάνθη ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς, αφήνοτας πίσω τον Κισσαμικό με 7. Ο Καραϊσκάκης παρέμεινε στην τελευταία θέση με μόλις 3 βαθμούς.