Εμεινε όρθιος στην Θεσπρωτία ο Παναθηναϊκός Β’ (2-2)

Οι Πράσινοι ισοφάρισαν σε 2-2 τον Θεσπρωτό στο 84’ και έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Ηπειρο.

Με το βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει στην Αθήνα ο Παναθηναϊκός Β’. Οι Πράσινοι βρέθηκαν να χάνουν με 2-1 από τον Θεσπρωτό, για την 2η αγωνιστική της Super League 2, αλλά στο 84’ κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σαρδέλη και να αποφύγουν την ήττα.

Οι γηπεδούχοι του Χουάν Ραμόν Ρότσα προηγήθηκε στο 27΄με τον Μπίκα και πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου έχοντας το προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 54’ με τον Αθανασακόπουλο. Ένα λεπτό αργότερα, όμως, ο Θεσπρωτός έκανε το 2-1 με τον νεοεισελθώντα Πέρεζ.

Μετά το γκολ οι Πράσινοι πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και στο 84’ κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σαρδέλη. Το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος, με τον Παναθηναϊκό Β’ να παίρνει την ισοπαλία και να παραμένει αήττητος στη φετινή σεζόν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης, Γώγος, Ρίζος, Βαλιέντε, Μίγγος, Διγκόζης, Μπίκας (46′ Πέρεζ), Δρίτσας, Κωνσταντίνου, Μπονίγια.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Εμπόι, Ταβάρες, Τουρκοχωρίτης (46′ Σαρδέλης), Τερεζίου (46′ Μπιλάλ), Αλμπάνης, Ηλιάδης.