Γέλασε ο κόσμος στο Κηφισιά – ΟΦ Ιεράπετρας: Αλλοίωση από τον επόπτη Πριόνα (vid)

Με γκολ ένα μέτρο οφσάιντ πήρε τη νίκη η Κηφισιά κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για ακόμη μία αγωνιστική συνεχίστηκαν οι… ομορφιές στο πρωτάθλημα της Super League 2. Λίγες μόλις μέρες μετά τα όσα έγιναν στο ματς του Αιγάλεω με τον Ολυμπιακό Β’ και είχαν ως αποτέλεσμα την οργισμένη ανακοίνωση των «ερυθρόλευκων», ένα ακόμη σκάνδαλο συντελέστηκε, αυτή τη φορά στο ματς της Κηφισιάς με τον ΟΦ Ιεράπετρας.

Θυμίζουμε πως την προηγούμενη αγωνιστική είχε ακυρωθεί γκολ στον Ολυμπιακό Β’ όπου ο σκόρερ της ομάδας του Γιάννη Οκκά καλυπτόταν… μόνο από τέσσερις παίκτες των γηπεδούχων. Σήμερα στη Ριζούπολη η Κηφισιά πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στην ομάδα της Κρήτης χάρη σε γκολ του Μαζουλουξή στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον σκόρερ να είναι εμφανώς σε θέση οφσάιντ.

Όπως είναι λογικό οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έξαλλα, αλλά ο επόπτης Πριόνας «πέταγε» αετό και δεν αντιλήφθηκε πως το γκολ ήταν αντικανονικό. Επιβεβαιώνοντας για ακόμη μία φορά τα όσα υποστήριξαν οι Πειραιώτες στην ανακοίνωσή τους, για όσα συμβαίνουν στη Super League 2.