Δυο γκολάρες ο Λιάτσος και μυθική ανατροπή στα Σπάτα! (vids)

Με δύο υπέροχα γκολ του Χρήστου Λιάτσου, ο Ολυμπιακός Β' έφερε «τούμπα» το ντέρμπι με την ΑΕΚ πριν το ημίχρονο.

Μεγάλη ανατροπή για τον Ολυμπιακό Β’ απέναντι στην ΑΕΚ Β’ για την Super League 2.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 22′ μετά από πέναλτι του Χριστόπουλου, το οποίο είδε μόνο ο διαιτητής Γκορτσίλας, καθώς η παράβαση ήταν ξεκάθαρα εκτός περιοχής κάτι που φαινόταν με γυμνό μάτι.

Στο 26ο λεπτό ο Χρήστος Λιάτσος εκτέλεσε υποδειγματικά φάουλ από τα δεξιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χατζηεμμανουήλ για το 1-1.

Το 1-1:

Δεκατρία λεπτά αργότερα η ανατροπή ολοκληρώθηκε και πάλι με τον ίδιο ποδοσφαιριστή. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κωστή παρά την πίεση του Γκολφίνου μοίρασε στον Λιάτσο, ο οποίος με ένα εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.