ΠΑΟΚ Β’ – Ηρακλής 0-3: Ο Άλεξιτς «καθάρισε» για τον Γηραιό

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άλεξιτς ο Ηρακλής νίκησε με 3-0 τον ΠΑΟΚ Β' στη Νέα Ευκαρπία.

Στην τρίτη θέση της κατάταξης του Α’ ομίλου ανέβηκε ο Ηρακλής, μετά την επικράτησή του με 3-0 στο τοπικό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Β’, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Super League 2.

Πρωταγωνιστής του Γηραιού ήταν ο Αλεξιτς, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (ένα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ένα στο 76΄), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τομάς στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΠΑΟΚ Β’ (Σνάουτσνερ): Μπαλωμένος, Μελετίδης (57’ Γκορντεζιάνι), Κωττάς, Μορικέλι (46’ Παναγιώτου), Κιτσάκης, Ουεντραόγκο, Νινούα (46’ Γρόσδης), Τασιούρας, Χατζηστραβός, Δαρέλας, Μπράντονιτς (77’ Σπυράκος)

Ηρακλής (Τσιώλης): Παλαβράκης, Παπαστεριανός, Σιούτας, Βιτλής, Πανάγου (85’ Τότσκα), Αλβάρες (67’ Δόρης), Σίλβα (85’ Χερίτραντας), Πατράλης (67’ Δοϊρανλής), Τομάς, Κουντουριώτης (57’ Κούστα), Άλεξιτς