Παναθηναϊκός Β΄ – Καλλιθέα 0-1: Μόνη πρώτη η ομάδα του Βοσνιάδη

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η Καλλιθέα που κέρδισε εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό Β΄ με 0-1.

Με γκολ του Περέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45΄+3) η Καλλιθέα νίκησε εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό Β΄, στην εξ αναβολής συνάντηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στο Β΄ όμιλο της Super League 2.

Στο 76ο λεπτό η Καλλιθέα είχε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει, όταν ύστερα από εκτέλεση φάουλ ο Μεχίας πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Λίλο, που είχε αντικαταστήσει κάτω από τα δοκάρια του «τριφυλλιού» τον Ξενόπουλο, ο οποίος τραυματίστηκε κι έγινε αλλαγή στο 40΄.

Η νικήτρια έφτασε τους 10 βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια και πέρασε μόνη πρώτη στην κατάταξη του βαθμολογικού πίνακα παραμένοντας η μοναδική αήττητη ομάδα στο γκρουπ, ενώ οι «πράσινοι» έμειναν στους 3 βαθμούς.