«Τριάρα» για την ΑΕΛ, νίκη-ανατροπή της Νίκης Βόλου επί του ΠΑΟΚ Β’ (vid)

Η ΑΕΛ επικράτησε εύκολα του Απόλλωνα Πόντου με 3-0, ενώ η Νίκη Βόλου έκανε την ανατροπή στο φινάλε του αγώνα με τον ΠΑΟΚ Β', παίρνοντας τη νίκη με σκορ 3-2.

Συνεχίζει το αήττητο σερί της η ΑΕΛ, η οποία επικράτησε εύκολα του Απόλλωνα Πόντου με 3-0. Η ομάδα του Παύλου Δερμιντζάκη έμεινε για 10o συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη, πήρε ακόμα μία νίκη και συνεχίζει στο κυνήγι του πρωτοπόρου Λεβαδειακού και στο -2 από τους Βοιωτούς.

Η θεσσαλική ομάδα ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και υποχρέωσε τον ουραγό Απόλλωνα σε μία ακόμα ήττα, βυθίζοντάς τον ακόμα περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν χάρις στα δύο γκολ του Φαμπρίσιο Πεδρόσο στο 23′ και το 37′, ενώ το τελικό 3-0 έγραψε ο Οτόρμιν να ωραίο πλασέ στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Νίκη Βόλου επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας του ΠΑΟΚ Β’ με 3-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που είχε δύο ανατροπές στο σκορ. Οι Βολιώτες προηγήθηκαν με το πέναλτι του Μιράντα στο 12ο λεπτό, με τον Δαρέλα να απαντάει στο 41′ για την δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την αποβολή του Τσοπούρογλου (47′) για τον Δικέφαλο του Βορρά, ο οποίος όμως πήρε το προβάδισμα με το γκολ του Στέφανου Τζίμα στο 51ο λεπτό. Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει τη τελευταία τους λέξη και αρχικά ισοφάρισαν με τον Ηλιάδη δέκα λεπτά αργότερα. Ενώ την ανατροπή για τη Νίκη ολοκλήρωσε ο Μιράντα σκοράροντας στο 87ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή, οι Βολιώτες ανέβηκαν στη 4η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ Β’ έμεινε 8ος με 13 βαθμούς.