Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0

Άνετη επικράτηση του Απόλλωνα Σμύρνης, συνεχίζει αήττητος στην κορυφή, από κοντά και η Παναχαϊκή που κέρδισε εύκολα. Ισόπαλο το ντέρμπι των Χανίων.

Ο Απόλλων Σμύρνης συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις και φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League 2, έχοντας το απόλυτο 3/3 και μηδέν παθητικό.

Σημερινό «θύμα» της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου, ο Απόλλων Πόντου.  Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 4-0 στη «Ριζούπολη» και έφτασε του 9 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 32′ ο Μαρκόφσκι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να «κλειδώσει» τη νίκη έξι λεπτά αργότερα ο Βάρκας.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δύο γκολ, αρχικά με τον Μπαστιανό στο 61ο λεπτό, ενώ στο 73′ ο Λαρέα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα της άνετης επικράτησης της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Το ντέρμπι των Χανίων ανάμεσα σε Πλατανιά και ΠΑΕ Χανιά, έληξε ισόπαλο 1-1.

Η Παναχαϊκή επικράτησε άνετα της Α.Ε Καραϊσκάκης με 2-0 και ο Λεβαδειακός πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Πλατανιάς – ΠΑΕ Χανιά 1-1

Το ντέρμπι των Χανίων δεν είχε νικητή με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55ο λεπτό με τον Μιγκέλ, ενώ η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 73′ με τον Βρέττο. Στην 3η θέση με 7 βαθμούς ο Πλατανιάς, δύο πίσω από τον Απόλλων Σμύρνης.

Από την άλλη πλευρά η ΠΑΕ Χανιά βρίσκεται στην 5η θέση με 4 βαθμούς.

Παναχαϊκή – Α.Ε Καραϊσκάκης  2-0

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Παναχαϊκή και βρίσκεται πλέον μία ανάσα από τον Απόλλων Σμύρνης, ούσα στην δεύτερη θέση με 7 βαθμούς.

Ο Μωραΐτης άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό και ο Λινάρδος «σφράγισε» τη νίκη στο 53′. Οι φιλοξενούμενοι παρά την ήττα, έμειναν στην 4η θέση με 6 βαθμούς, καθώς είχαν το 2/2 στο ξεκίνημα.

Λεβαδειακός – Κέρκυρα 1-0

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχε ο Λεβαδειακός κόντρα στην Κέρκυρα με σκορ 1-0. Το ματς έκρινε ο Αργυρόπουλος στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στην 9η θέση και στους  3 βαθμούς ο Λεβαδειακός, αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν κατακτήσει κάποιο βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές  και παραμένουν στο -3 λόγω της τιμωρίας που τους είχε υποβληθεί.