Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης : Με Φορτούνη και Μασούρα 2-0 οι «ερυθρόλευκοι» (vids)

Πέντε λεπτά ήταν αρκετά για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης καθώς χάρη σε γκολ των Φορτούνη (59') και Μασούρα (64') πήρε προβάδισμα με 2-0.

Ο Κώστας Φορτούνης ήταν η λύση του Ολυμπιακού για την κλειστή άμυνα του Αστέρα Τρίπολης. Ο διεθνής άσος πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο και στο 59′ από πάσα του Ραφίνια σκόραρε με εξαιρετικό τελείωμα για το 1-0.

Πέντε λεπτά μετά ήρθε και το 2-0 για τους γηπεδούχους με τον Γιώργο Μασούρα να είναι αυτή τη φορά ο σκόρερ.

Η μπάλα στρώθηκε στον 26χρονο άσο από κόντερ και με φαλτσαριστό σουτ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.