Νίκη Βόλου – Βόλος 0-1

Ο Βόλος επικράτησε με 1-0 σε φιλικό κόντρα στη Νίκη Βόλου με σκόρερ τον Αμρ Ουάρντα στο ανεπίσημο ντεμπούτο του.

Ο Βόλος επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι στο τοπικό ΕΑΚ με 1-0 της Νίκης Βόλου.

Ο Ανχέλ Λόπεθ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετά πρόσωπα προκειμένου να πάρουν παιχνίδια ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια σπουδαία ευκαιρία εκτός από το δοκάρι του Αμρ Ουάρντα στο 38′ και την προσπάθεια του Ντεντάκη ένα λεπτό αργότερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βόλος είχε εμφανή ανωτερότητα στον αγωνιστικό χώρο και έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Μήτογλου στο 67′ και το 71′. Στο 82′ ο Ουάρντα σκόραρε στο ανεπίσημο ντεμπούτο του με τους Βολιώτες. Ύστερα από κάθετη του Μπαρτόλο, ο Αιγύπτιος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0. Η καλύτερη ευκαιρία για τη Νίκη ήρθε στο 86′ με τον Κλέιμαν να σταματά τον Σαλαμούρα σε τετ α τετ. Έκτοτε δεν υπήρξε άλλη καλή στιγμή στο ματς και ο Βόλος έφυγε νικητής με 1-0.

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κανελλάκης, Μήτογλου, Δημόπουλος, Κιάκος, Λογαράς, Κρητικός, Μπαρτόλο, Ουάρντα, Μπάλλας

Επίσης έπαιξαν και οι: Μπαριέντος, Μαρτίνεζ, Τσοκάνης