Ολυμπιακός : 9 στα 9 χωρίς γκολ στο ημίχρονο!

Αν μη τι άλλο… εντυπωσιακό ρεκόρ δυστοκίας για τον Ολυμπιακό στα πρώτα ημίχρονα!

Ούτε ένα, ούτε δύο. Εννιά σερί αγώνες χωρίς να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο συμπλήρωσε ο Ολυμπιακός στο ματς με τον Απόλλωνα. Οι ερυθρόλευκοι σε όλα τα ματς της τρέχουσας σεζόν δεν έχουν βρει δίχτυα στο πρώτο 45λεπτο! Αν μη τι άλλο εντυπωσιακό, αρνητικό ρεκόρ, για τον Ολυμπιακό που δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες επιδόσεις.

Στα προηγούμενα 8 ματς που δεν σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο, τα κατάφερε να πετύχει γκολ στα 6 από αυτά. Στο πρωτάθλημα στις νίκες επί του Αστέρα με 3-0, και του Παναιτωλικού με 2-0, και του Ατρομήτου με 4-0. στην ισοπαλία 1-1 με τον ΠΑΣ αλλά και στα πλέι οφ της Ομόνοιας με 2-0, για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ την Μαρσέιγ με 1-0.

Σε δύο ματς ο Ολυμπιακός δεν σκόραρε, με την Ομόνοια που δεν του στοίχισε καθώς πήρε την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και με την Πόρτο που ηττήθηκε με 2-0.