ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός : Τρία γκολ σε 10 λεπτά και 4-0 ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα (vids)

Ο ΠΑΟΚ από το 51' μέχρι το 61' σκόραρε τρία τέρματα και καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες το ματς με τον Παναιτωλικό.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο να σκοράρει τρία τέρματα και να καθαρίσει το ματς με τον Παναιτωλικό, κάνοντας το 4-0. Πιο συγκεκριμένα, από το 51ο λεπτό μέχρι το 61ο ο Δικέφαλος του βορρά πέτυχε τρία γκολ με τους Σβαμπ, Τζόλη και Σφιντέρσκι και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη επί της ομάδας του Αγρινίου.

Στο 51′ ο Ροντρίγκο έβγαλε μια υποδειγματική σέντρα στον Σβαμπ και εκείνος ανενόχλητος έκανε με κεφαλιά το 2-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα και πάλι ο Ροντρίγκο έκλεψε την μπάλα από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, πάσαρε στο σημείο του πέναλτι στον Τζόλη κι εκείνος με ένα εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 3-0.

Στο 61′ ο Κνετ δεν συνεννοήθηκε με τον Αρσούρα, ο Αργεντινός έκανε λάθος, με τον Ελ Καντουρί να το εκμεταλλεύεται, να μπαίνει μέσα στην περιοχή να βγάζει τη σέντρα και τον Σφιντέρσκι να σκοράρει μετά από κόντρα για το 4-0.

Δείτε το 2-0 με τον Σβαμπ:

Το 3-0 με τον Τζόλη:

Το 4-0 με τον Σφιντέρσκι: