Παναθηναϊκός : Δέχτηκε γκολ μετά από 11 ποδοσφαιρικές ώρες

Ο Γούτας παραβίασε την εστία του Παναθηναϊκού για πρώτη φορά στο 2021.

Το ημερολόγιο έδειχνε 20 Δεκεμβρίου του 2020 όταν ο Ίνγκασον είχε σκοράρει με κεφαλιά στην εστία του Διούδη στο 65’, υποχρεώνοντας τον Παναθηναϊκό σε ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ.

Έκτοτε και για 701’ αγωνιστικά λεπτά, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του. Για 11 ποδοσφαιρικές ώρες και πλέον, ο Διούδης και ο Ξενόπουλος για το υπόλοιπο της αναμέτρησης της Τούμπας, δεν μάζεψαν τη μπάλα από τα δίχτυα τους.

Μέχρι που ένας άλλος στόπερ, ο Δημήτρης Γούτας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου στο Ατρόμητος-Παναθηναϊκός, ισοφάρισε σε 1-1 και έσπασε το «πράσινο» παθητικό.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχεται ο Παναθηναϊκός στη διάρκεια του 2021, μετά από 7 «καθαρά» 90λεπτα.