Μπράτσος – «Σημαντική νίκη, οι παίκτες έκαναν αυτό που έπρεπε»

Ικανοποιημένος με την απόδοση των παικτών και την νίκη της ομάδας του εμφανίστηκε ο τεχνικός του Βόλου.

Ο Βόλος κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 εντός έδρας του Απόλλων Σμύρνης, με τον συνήθη ύποπτο Φαν Βέερτ να πετυχαίνει ένα ακόμη τέρμα στο πρωτάθλημα της Superleague χαρίζοντας μια πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του εν όψει της συνέχειας.

Μετά το σφύριγμα της λήξης ο τεχνικός της ομάδας της Μαγνησίας Κώστας Μπράτσος σημειώσε πως έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα των ποδοσφαιριστών του, ενώ τόνισε την σημασία που είχε αυτή η νίκη για την ομάδα του.

«Από το αποτέλεσμα είμαι ευχαριστημένος, ωστόσο έχω κάποιες επιφυλάξεις από την συνολική εικόνα της ομάδας μου. Πετύχαμε μια σημαντική νίκη. Οι παίκτες έκαναν αυτό που έπρεπε.

Κυριαρχήσαμε στο α΄ημίχρονο και σκοράραμε. Στο β΄ημίχρονο παρότι δεν κινδυνέψαμε θα ήθελα να είμαστε πιο ρεαλιστές και να διαχειριστούμε καλύτερα το ματς. Όσο το ματς πηγαίνει προς το τέλος και δεν το τελειώνεις είσαι πιεσμένος. Στόχος μας είναι να προοδεύουμε συνεχώς», ανέφερε χαρακτηριστικά.