Βραβεύτηκε για το καλύτερο γκολ της 23ης αγωνιστικής ο Ιωαννίδης (vid)

Ο Φώτης Ιωαννίδης πήρε το βραβείο για το καλύτερο γκολ της 23ης αγωνιστικής της Superleague για το δεύτερο γκολ που είχε πετύχει κόντρα στην Λαμία.

Ο Φώτης Ιωαννίδης ήταν ο πρωταγωνιστής της εντός έδρας νίκης του Παναθηναϊκού, με 2-0, επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Superleague.

Mάλιστα αυτή ήταν η πρώτη φορά στην καριέρα του με την πράσινη φανέλα που σημειώνει δύο τέρματα σε ένα παιχνίδι. Το πρώτο γκολ το πέτυχε στο 3′ λεπτό με κεφαλιά μετά από κόρνερ και το δεύτερο με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή μετά από δική ατομική ενέργεια δέκα λεπτά πριν από την συμπλήρωση των 90.

Ο νεαρός επιθετικός παρέλαβε το βραβείο του για το καλύτερο γκολ της 23ης αγωνιστικής και ανέφερε χαρακτηριστικά: «Ευχαριστώ όλο τον κόσμο που ψήφισε για το γκολ μου. Είναι πολύ σημαντικό για μένα και για την ομάδα μου. Ελπίζω σε ανάλογη συνέχεια».