Χατ-τρικ σε 13 λεπτά για τον Λιβάι Γκαρσία!

Το Τρινιντάντ και Τομπάγκο διέλυσε με 9-0 τα Μπαρμπέιντος, με τον Λιβάι Γκαρσία να πετυχαίνει χατ-τρικ μέσα σε 13 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου της συντριβής με 9-0 του Μπαρμπέιντος από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο ήταν ο Λιβάι Γκαρσία, με τον 24χρονο εξτρέμ της ΑΕΚ να κάνει χατ-τρικ μέσα σε διάστημα 13 λεπτών.

Ο Λιβάι άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό, έκανε το 3-0 στο 35′, ενώ στο 40′ με το τρίτο του προσωπικό τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Από ‘κει και πέρα, η εθνική ομάδα της πατρίδας του σκόραρε άλλα πέντε τέρματα στο δεύτερο μέρος για το τελικό 9-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως με το χατ-τρικ που πέτυχε ο άσος της Ένωσης έφτασε τα έξι γκολ σε 30 εμφανίσεις με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του.