Νιόπλιας: «Ψάχνουμε κίνητρα και θέλουμε να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια»

Την ικανοποίηση του για την νίκη της ομάδας του κόντρα στην Λαμία εξέφρασε ο Νίκος Νιόπλίας.

Ο ΟΦΗ πέτυχε μια σπουδαία νίκη στην εδρα της Λαμίας στην δεύτερη αγωνιστική των πλέι άουτ,  με τους Κρητικούς έτσι να «βυθίζουν» και άλλο την ομάδα της Φθιώτιδας στον βαθμολογικό πίνακα.

Μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός του ΟΦΗ, Νίκος Νιόπλιας εξέφρασε την ικανοποίηση του για την εμφάνιση της ομάδας του, τονίζοντας πως στόχος της είναι να κερδίσει όλα τα παιχνίδι που της έχουν απομείνει σε αυτό το «μίνι» πρωτάθλημα.

Aναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Νίκος Νιόπλιας:

«Αντιδράσαμε καλά μετά την ήττα από τον Ιωνικό. Είχαμε μια συνέχεια, είχαμε καλό πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα περίεργο παιχνίδι, χωρίς μεγάλη ποιότητα. Μετά το 1-2 διαχιεριστήκαμε καλά το παιχνίδι.

Εμείς ψάχνουμε κίνητρα σε αυτά τα ματς. Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες και κοιτάμε να βρούμε τον τρόπο να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια».