Μεταξάς: «Μας λείπει το γκολ σε πολλά ματς»

Ο Ηρακλής Μεταξάς στάθηκε στις δηλώσεις του στη δυσκολία του Αστέρα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αστέρας Τρίπολης δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Βόλο, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες δίχως τέρματα (0-0) στην Αρκαδία.

Ο Ηρακλής Μεταξάς μίλησε για τη δυσκολία της ομάδας του να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα τη φετινή σεζόν, τονίζοντας ότι όλοι θα δουλέψουν σκληρά και θα προσπαθήσουν να βρουν τη λύση.

Οι δηλώσεις που έκανε ο Ηρακλής Μεταξάς:

«Είχαμε τον έλεγχο, άμα σκεφτώ στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κατευθείαν το δοκάρι, μετά το τετ α τετ του Κρέσπι. Μας λείπει το γκολ, δεν είναι μόνο σήμερα, είναι σε όλα τα παιχνίδια. Θα προσπαθήσουμε, θα δουλέψουμε σκληρά.

Μετά σου λύνονται τα χέρια, τα πόδια. Μετά σου φαίνονται όλα πιο εύκολα, να πας μπροστά με 1 ή 2-0 μπροστά, μετά το παιχνίδι είναι πιο εύκολο. Τα παιδιά νιώθουν μια πίεση και δυσκολεύτηκαν. Το παλέψαμε ως το τέλος, στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πάλι τετ α τετ του Μπαρτόλο που δεν το έβαλε.

Είχαμε αρκετές ευκαιρίες, πρέπει να βάλουμε γκολ κάποια στιγμή. Καταλαβαίνω και τον κόσμο, που ανυπομονεί για την νίκη εδώ στην έδρα μας».