ΠΑΟΚ: Έγραψε ιστορία ο Τζίμας με το γκολ του κόντρα στον Ιωνικό

Το έκτο τέρμα του ΠΑΟΚ απέναντι στον Ιωνικό ήταν άκρως ιστορικό για τον Στέφανο Τζίμα.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Ιωνικό στην Τούμπα κάνοντας ό,τι ήθελε τους Νικαιώτες παίρνοντας τη νίκη με σκορ 6-0.

Πέραν της σημαντικής, και σε σημασία και σε έκταση, νίκης η βραδιά ήταν ιστορική και για τον Στέφανο Τζίμα. Τον 17χρονο επιθετικό του «Δικεφάλου του βορρά» που ο Ραζβάν Λουτσέσκου αποφάσισε να τον ρίξει στη μάχη στο 71ο λεπτό.

Ο νεαρός φορ απέδειξε αμέσως με τις κινήσεις του για ποιον λόγο θεωρείται μεγάλο ταλέντο, καταφέρνοντας μάλιστα να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να διαμορφώσει το τελικό 6-0.

Με το γκολ αυτό ο Τζίμας σε ηλικία μόλις 17 ετών και τριών μηνών παρά… μία ημέρα, έγινε ο νεότερος σκόρερ του ΠΑΟΚ, αφήνοντας πίσω του τον Γιώργο Κούδα!