Αλλαγή δεδομένων για το φιλικό της ΑΕΚ με τη Σαχτάρ

Νέα αλλαγή στις ώρες και στον τρόπο διεξαγωγής του... διπλού φιλικού της ΑΕΚ κόντρα στη Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Στις 14 Ιουλίου η ΑΕΚ επιστρέφει στην Ελλάδα μετά από 17 μέρες παραμονής στο Μπουργκ-Χάαμσταντ της Ολλανδίας όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Μία μέρα νωρίτερα, την Πέμπτη (13/7), η Ένωση θα δώσει το τρίτο και τελευταίο φιλικό της, με αντίπαλο τη Σαχτάρ Ντόνετσκ. Όπως ενημέρωσαν όμως οι «κιτρινόμαυροι», υπάρχουν αλλαγές όσον αφορά στις ώρες του φιλικού που ουσιαστικά θα έχει δύο μέρη.

Αρχικά λοιπόν στις 18:00 (ώρα Ελλάδας) η ΑΕΚ θα παίξει κόντρα στην πρώτη ομάδα της Σαχτάρ σε ένα παιχνίδι κανονικής διάρκειας, με 45 λεπτά δηλαδή το κάθε ημίχρονο.

Με το τέλος του αγώνα, θα ακολουθήσει ένα ακόμη παιχνίδι στις 20:00, το οποίο θα έχει διάρκεια δύο 35λέπτων και σε αυτό θα αγωνιστούν οι παίκτες της Ένωσης που δεν θα παίξουν στο πρώτο ματς, με αντίπαλο τη δεύτερη ομάδα των Ουκρανών.