Νταρίντα: «Έξι βαθμούς μέχρι τα Χριστούγεννα»

Ο Βλαντιμίρ Νταρίντα μίλησε για τη νίκη του Άρη επί του ΟΦΗ και τον στόχο που έχουν θέσει οι Θεσσαλονικείς.

Ο Άρης επιβλήθηκε του ΟΦΗ με σκορ 1-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης», χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Βλαντιμίρ Νταρίντα.

Ο Τσέχος μέσος μίλησε για το ματς, ενώ τόνισε πως στόχος της ομάδας από τη Θεσσαλονίκη είναι οι έξι πόντοι μέχρι τα Χριστούγεννα.

Oι δηλώσεις του Βλαντιμίρ Νταρίντα:

«Θέλαμε να πάρουμε τους έξι βαθμούς στα δύο παιχνίδια μέχρι τα Χριστούγεννα, για μας έληξε το πρώτο ημίχρονο. Περιμένουμε το παιχνίδι της Τετάρτης με τη Λαμία για να ολοκληρώσουμε το έργο μας. Είμαστε μια ομάδα που βασίζεται στον κόσμο της, δεν ήταν εδώ, το είχαμε στο μυαλό μας. Προσπαθήσαμε όμως να είμαστε συγκεντρωμένοι και έτσι πετύχαμε τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο επειδή ήταν πιο ανοιχτό το παιχνίδι θα έπρεπε να σκοράρουμε περισσότερα γκολ γι’ αυτό και δεν καθαρίσαμε το παιχνίδι τρέχοντας μέχρι το φινάλε. Είμαι χαρούμενος που σκόραρα αλλά θα έπρεπε να βάλουμε ένα δεύτερο γκολ για να κάνουμε ευκολότερα τα πράγματα».