Ελ Καντουρί : «Ντροπιαστική διαιτησία»

Ο Ομάρ Ελ Καντουρί ήταν έξαλλος με τον διαιτητή του αγώνα Μαρόκο-Ισπανία 2-2, ο οποίος μέτρησε γκολ των Ισπανών στις καθυστερήσεις με τη χρήση VAR.

Ο Ομάρ Ελ Καντουρί βρίσκεται στην Ολλανδία και πραγματοποιεί την πρώτη του προετοιμασία με τον ΠΑΟΚ, καθώς πέρυσι αποκτήθηκε στα τέλη Αυγούστου και ενώ είχαν ξεκινήσει ήδη οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.

Ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ γεννήθηκε και μεγάλωσε στις Βρυξέλες αλλά έχει μαροκινή καταγωγή.

Βλέποντας τη διαιτησία του Ραβσάν Ιρμάτοφ από το Ουζμπεκιστάν στο ματς Μαρόκο-Ισπανία 2-2 έγινε έξαλλος!

Οι Ίβηρες ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του αγώνα με ένα γκολ που αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ αλλά τελικά μέτρησε με τη χρήση VAR.

Το Μαρόκο ήταν ήδη αποκλεισμένο, αλλά ήθελε τη νίκη για το γόητρο.

Ο Ομάρ Ελ Καντουρί εξέφρασε δημόσια την αγανάκτησή του στο twitter γράφοντας: «Τι ντροπιαστική διαιτησία».