Παράσχος: «Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας έπαιζε κόντρα στον Πασχαλάκη»

Ο Γιώργος Παράσχος σχολίασε την ήττα του Αστέρα Τρίπολης από τον ΠΑΟΚ ενώ στάθηκε στις αποκρούσεις που έκανε ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης στο πρώτο ημίχρονο.

Την ήττα από τον ΠΑΟΚ σχολίασε ο προπονητής του Αστέρα Τρίπολης, Γιώργος Παράσχος στην συνέντευξη Τύπου, ενώ παράλληλα αναφέρθηκε και στις μεγάλες επεμβάσεις που πραγματοποίησε ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης.

Αναλυτικά όλα όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Δικαιολογημένα είμαστε στεναχωρημένοι από την έκβαση του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας έπαιζε κόντρα στον Πασχαλάκη. Ήταν μαγική εικόνα. Εάν πετυχαίναμε πρώτοι γκολ θα δυσκολεύονταν πολύ ο ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ έβαλε το γκολ και πριν προλάβουμε να κάνουμε αλλαγή έγινε και το 0-2. Συγχαρητήρια στα παιδιά να συνεχίσουν έτσι. Πρέπει να αλλάξουμε πράγματα στη συγκέντρωση μας».