ΠΑΟΚ: Για πρώτη φορά δύο γκολ στο ημίχρονο ως γηπεδούχος ο δικέφαλος!

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο για πρώτη φορά φέτος γηπεδούχος και για δεύτερη φορά μόλις στο πρωτάθλημα.

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να είναι ασταμάτητος στο φετινό πρωτάθλημα μετρώντας 14 νίκες και μόλις 1 ισοπαλία σε 15 συνολικά ματς στη Σούπερ Λίγκα, ωστόσο κόντρα στον Πανιώνιο πέτυχε κάτι σημαντικό.

Με τον φωτεινό πίνακα να «γράφει» σκορ 2-0 στο ημίχρονο (11. Μπίσεσβαρ, 45+2’ Βιεϊρίνια τα γκολ) ήταν η πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα που οι ασπρόμαυροι σκοράρουν δύο φορές στο πρώτο 45λεπτο ως γηπεδούχοι.

Μάλιστα ήταν μόλις η 2η φορά γενικότερα στο πρωτάθλημα που η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου σκοράρει δις στο ημίχρονο. Η άλλη ήταν στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ, όπου νικούσε 2-1. Για πρώτη φορά δηλαδή φέτος προηγείται από το ημίχρονο με δύο γκολ.