Ασίστ Φέτφα, Βέλεθ και 2-0 ο Άρης (vids)

Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου στο Βικελίδης, ο Βέλεθ διπλασίασε τα τέρματα του Άρη κόντρα στον Παναθηναϊκό, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Φετφατζίδη (σκόρερ του πρώτου τέρματος).

Στο 44ο λεπτό, κι ενώ ο Φετφατζίδης είχε ανοίξει το σκορ με κεφαλιά στο 20′, ο Βέλεθ έκανε το 2-0 για τους Κίτρινους, τελειώνοντας υποδειγματικά την αντεπίθεση της ομάδας του!

Ο Γιόχανσον έκανε το σουτ μετά την εκτέλεση κόρνερ έξω από την περιοχή, με τον Κουέστα να απομακρύνει με γροθιές. Ο Ινσούα στην προσπάθεια ν’ απομακρύνει, έδωσε στον Ντιγκινί, κι αυτός πέταξε μπροστά για τον Φετφατζίδη, ο οποίος έβγαλε εξαιρετική κάθετη στον Βέλεθ.

Ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός έκανε το πλασέ από δεξιά κι ο Διούδης παρά την προσπάθειά του δεν κατάφερε να αποσοβήσει το γκολ.

Έγινε έλεγχος μέσω VAR για πιθανό οφσάιντ, δεν υπήρχε, και το γκολ μέτρησε κανονικά!