Ολική ανατροπή στο Κ. Βικελίδης: 2-3 η ΑΕΛ με τον Ουάρντα! (vids)

Ο Αιγύπτιος μεσοεπιθετικός στο 74’ τρύπωσε στην καρδιά της άμυνας του Αρη και με κεφαλιά έκανε το 3-2 για την ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ βρέθηκε πίσω με 2-0 στο παιχνίδι με τον Αρη στο «Κ. Βικελίδης», αλλά όχι μόνο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά γύρισε τον αγώνα και πλέον προηγείται με 3-2!

Στο 74’ οι Θεσσαλοί κέρδισαν κόρνερ, το εκτέλεσαν, ο Αμρ Ουάρντα βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας του Αρη και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Εμαν! Οι Βυσσινί γύρισαν τούμπα το παιχνίδι, «πάγωσαν» το Βικελίδης και πήραν προβάδισμα στο σκορ. Δείτε ΕΔΩ το γκολ.

Υπενθυμίζουμε ότι οι Κίτρινοι άνοιξαν το σκορ στο 10’ με τον Βέλεθ και δύο λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπρούνο Γκάμα. Οι Θεσσαλοί στο 20’ μείωσαν σε 2-1 με τον Νούνιτς και ο ίδιος παίκτης στο 33’ ισοφάρισε σε 2-2. Δείτε ΕΔΩ τα γκολ που μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ΑΕΛ στο σημερινό παιχνίδι είναι ο Αμρ Ουάρντα, ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, καθώς είναι αυτός που έκανε το 3-2, ενώ έβγαλε την ασίστ στο δεύτερο γκολ του Νούνιτς.