Με Μακέντα και Περέα φέρνει στα… ίσα το ματς ο Παναθηναϊκός (vids)

O Παναθηναϊκός μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (67-71), μετέτρεψε το 0-2 από την ΑΕΚ σε 2-2, με «δράστες» τους Μακέντα και Περέα.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ, αλλά μέσα σε 4 λεπτά ήρθαν τα πάνω- κάτω.

Στο 67ο λεπτό, οι «πράσινοι» μείωσαν σε 1-2 με τον Φεντερίκο Μακέντα να μπαίνει από τα αριστερά και να εξαπολύει το διαγώνιο σουτ για να μειώσει στο σκορ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βρήκαν και το γκολ της ισοφάρισης με τον Περέα. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού βρέθηκε μόνος του στο σημείο του πέναλτι έπειτα από σέντρα του Χατζηγιοβάννη και ισοφάρισε σε 2-2.

Ο βοηθός υπέδειξε καταρχήν οφσάιντ στο γκολ του Κολομβιανού, αλλά ύστερα από υπόδειξη VAR, το γκολ μέτρησε κανονικά για το 2-2 και το έναυσμα για έντονους πανηγυρισμούς.