Άρης: Για δεύτερη φορά χωρίς γκολ

Το παιχνίδι με την ΑΕΛ Λεμεσού για τη προκριματική φάση του Γιουρόπα Λιγκ ήταν το τελευταίο που οι κιτρινόμαυροι δεν είχαν σκοράρει στην έδρα τους.

Ο Άρης δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ατρόμητο και η πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου θα κριθεί στο Περιστέρι. Η φάση που σημάδεψε τον αγώνα ήταν το χαμένο πέναλτι του Γκάμα στο 64ο λεπτό.

Αυτή, μάλιστα, ήταν μόλις η δεύτερη φορά τη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, που οι κιτρινόμαυροι δεν σκόραραν σε εντός έδρας παιχνίδι τους.

Η πρώτη ήταν στις 25 Ιουλίου του 2019, όταν και αναδείχτηκαν ισόπαλοι (0-0) με την ΑΕΛ Λεμεσού για τη προκριματική φάση του Γιουρόπα Λιγκ, σε ενα παιχνίδι που εχασαν πολλές ευκαιρίες και είχαν δυο δοκάρια.

Συνολικά οι κιτρινόμαυροι έχουν σκοράρει σε 13 από τις 15 αναμετρήσεις που εχουν δώσει στο Κλεάνθης Βικελίδης σε όλες τις διοργανώσεις.