Μάντζιος: «Όλα είναι ανοιχτά για την 6η θέση»

Σύμφωνα με τον Άκη Μάντζιο είναι όλα ανοιχτά ακόμα για το ποιος θα κατακτήσει την 6η θέση, παρά το γεγονός ότι απομένουν μόλις 2 αγωνιστικές.

Η Λαμία έχει λίγες πιθανότητες να προλάβει την 6η θέση που οδηγεί στα play off της Super League, παρά το γεγονός ότι είναι στο -3 (26 βαθμοί). Για την ομάδα της Φθιώτιδας ακολουθούν τα ματς με Άρη και ΟΦΗ στο Ηράκλειο.

Ο Άκης Μάντζιος πάντως τόνισε πως όλα είναι ανοιχτά για την 6η θέση, καθώς οι αγώνες κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Αναλυτικά όλα όσα ανέφερε ο Μάντζιος για το ματς με την Ξάνθη (0-0) και την πρώτη εξάδα:

«Θέλανε και οι δύο ομάδες αυτό το παιχνίδι. Η Ξάνθη είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο. Η δική μας ομάδα δεν είχε φρεσκάδα καθώς σε διάστημα 38 ημερών παίξαμε 12 παιχνίδια.

Γίναμε επιθετικοί στο β’ μέρος, είχαμε κλασικές ευκαιρίες και εάν κάποια ομάδα έπρεπε να νικήσει ήμασταν εμείς. Απειληθήκαμε μόνο στη φάση του δοκαριού.

Συνεχίζουμε για ό,τι μπορούμε να πάρουμε. Όλα είναι ανοιχτά για την εξάδα και αυτό διότι τα ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες».