Στα ρεπεσάζ ο Συρόπουλος

Ο Ελληνας πρωταθλητής θα αγωνιστεί στα ρεπεσάζ των 92κ. απέναντι στον Ακτορ (Τουρκία) κι αν επικρατήσει θα παλέψει με τον Λευκορώσο Κασλακανάου για μία θέση στο βάθρο.

Την ευκαιρία να διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πάλης Παίδων – Κορασίδων που διεξάγεται στη Βουλγαρία θα έχει ο Γιώργος Συρόπουλος.

Στη φάση των «16» ο Συρόπουλος ηττήθηκε από τον Λουμπ με 8-1. Ο Ουκρανός αθλητής έφτασε έως τον τελικό κι έδωσε μια ακόμα ευκαιρία στον Ελληνα πρωταθλητή.

Στα ρεπεσάζ των 60κ. ο Σωτήρης Κουτέλης νίκησε στο πρώτο παιχνίδι τον Ελβετό Μπρούνερ, αλλά στη συνέχεια ηττήθηκε από τον Αζέρο Αμπντουλαζαντε με πτώση.

Στα 60κ. ο Γιώργος Παπαγεωργίου επικράτησε με πτώση του Γάλλου Γκαταγκαγιέφ. Στη φάση των «16» ηττήθηκε με τεχνική υπεροχή από τονΡώσο Γκαντζίεφ.

Τέλος στα 71κ. ο Αλέξανδρος Μπατζακίδης ηττήθηκε με τεχνική υπεροχή από τον Ρουμάνο Ιγκνατεσκου.