Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Και για τα δικαστήρια ψέματα οι... λαλάκηδες. Η συνήθεια που έγινε λατρεία.
NEWS:
ΚΛΕΙΣΙΜΟ

Υψηλό επίπεδο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (25/9) στην Πετρούπολη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Ανδρών Γυναικών.

Υψηλό επίπεδο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε | to10.gr

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (25/9) στην Πετρούπολη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Ανδρών Γυναικών. Συμμετείχαν όλα τα «δυνατά» ονόματα του αθλήματος, ενόψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Ντουμπάι, το Νοέμβριο (16-21/11).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

«Το επίπεδο ήταν αρκετά υψηλό. Tα πράγματα ήταν καλύτερα απ΄ότι περιμέναμε και γενικά παρακολουθήσαμε πολύ δυνατούς αγώνες» δήλωσαν οι εθνικοί προπονητές, Σπύρος Μαργαριτόπουλος και Δημήτρης Τριανταφυλλης.

Πολυνίκης σύλλογος αναδείχθηκε ο Οδυσσέας Πετρούπολης με 4 χρυσά, 4 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια.

Οι νικητές ανά κατηγορία:

— Οι νικητές —

KATA ανδρών

1. Λάμπρος Μαρκεσίνης (Τζούντο Καράτε Αθηνών)

2. Παναγιώτης Καψάλης (Άθλος Περιστερίου)

3. Δημήτρης Γκερζέλης (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Γιάννης Κουκουσέλης (ΑΕΣΠ Αλμωπία)

ΚΑΤΑ γυναικών

1. Τζωρτζίνα Ξένου (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Αντωνία Μωυσίδου (ΑΣ Ειρήνη)

3. Νικολέτα Ζερβού (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Σοφία Τσαγκερά (Πανημαθειακός)

Kumite -60kg ανδρών

1. Στέφανος Ξένος (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Βασίλης Μαυρομμάτης (Οδυσσέας)

3. Λευτέρης Ντάβαρης (ΑΣΕΛΚ Φλόγα)

3. Δημήτρης Κουλούρης (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

Kumite -67kg ανδρών

1. Διονύσης Ξένος (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Παναγιώτης Φλώρος (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Διονύσης Λιβέρης (ΑΣ Καλλιθέας)

3. Δημήτρης Αλεξίου (ΑΣ Καλλιθέας)

Kumite -75kg ανδρών

1. Βασίλης Βρούτσης (Ακαδημία Καράτε)

2. Διονύσης Καρωτός (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Νίκος Μπασούκος (ΚΚΣ Αρένα)

3. Δημήτρης Στόλης (Brotherhood)

Kumite -84kg ανδρών

1. Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης (Δόξα Γαλατσίου)

2. Γιώργος Γεννάδης (Σότοκαν Φαλήρου)

3. Κώστας Μπίνας (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

3. Βασίλης Γιακουμίδης (Ακαδημία Καράτε)

Kumite +84kg ανδρών

1. Γιώργος Τζάνος (ΑΓΣ Sho Ku Kan)

2. Γιώργος Λιάτος (Γουάντο Ελληνικού)

3. Θανάσης Νικόπουλος (Καράτε Έδεσσας)

3. Σέργιος Καρβούνης (Shotokan Ζωγράφου)

Kumite -50kg γυναικών

1. Ζωή Στυλιανοπούλου (ΑΣΚ Η καρδιά του πολεμιστή)

2. Μαρκέλα Μάλλια (ΑΓΣ Περικλής)

3. Μαριέττα Κυριαζή (Σότοκαν Καράτε)

Kumite -55kg γυναικών

1. Μαρία Στόλη (Brotherhood)

2. Μαρία Τσαγκάρη (ΑΓΣ Περικλής)

3. Κατερίνα Λαθούρα (Άθλος Περιστερίου)

3. Παναγιώτα Κουλουρίδου (ΑΓΣ Περικλής)

Kumite -61kg γυναικών

1. Χριστίνα Νίκα (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Κωνσταντίνα Πέππα (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Φιλιώ Κουρή (Γουάντο Ελληνικού)

3. Ελευθερία Κουδουνάκου (ΑΓΣ Άμιλλα)

Kumite -68kg γυναικών

1. Βίκυ Πανετσίδου (Πανημαθειακός)

2. Κέλλυ Κυδωνάκη (Φαιστός)

3. Σταυρούλα Ωραιοπούλου (ΑΣΣ Λακκώματος)

3. Αναστασία Σγουροπούλου (Brotherhood)

Kumite +68kg γυναικών

1. Έλενα Χατζηλιάδου (Πιερικός)

2. Χρ. Φραγκούλη (Άθλος Περιστερίου)

3. Γεωργία Γιαννοπούλου (ΑΣΣΚ Περσέας)

Latest News

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από