Έβδομος στον τελικό των 100μ. ύπτιο ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου κατέλαβε την έβδομη θέση στον τελικό των 100μ. ύπτιο του παγκοσμίου πρωταθλήματος 25άρας πισίνης που διεξάγεται στο Άμπου Ντάμπι.

Ο Απόστολος Χρήστου μπορεί να προκρίθηκε με τον τρίτο ταχύτερο χρόνο στον τελικό των 100μ. ύπτιο (49.89), αλλά εκεί τα πράγματα και το επίπεδο δυσκολίας ήταν πολύ διαφορετικά. Ο Έλληνας πρωταθλητής προσπάθησε στην πρώτη του συμμετοχή σε ανάλογη διοργάνωση, αλλά στο τέλος κατέλαβε την έβδομη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας πισίνας που διεξάγεται στο Άμπου Ντάμπι, με επίδοση 49.91.

Παγκόσμιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Αμερικανός Σέιν Κάσας με χρόνο 49.23, με το βάθρο να συμπληρώνεται από τους Κλίμεντ Κολέσνικοφ με 49.46 και Ρόμπερτ Γκλίντα με 49.60