Ο Ολυμπιακός πρωταθλητής στο πινγκ πονγκ ανδρών, το 16ο «έπιασε» λιμάνι!

Άλλο ένα πρωτάθλημα, το 16o κατέκτησε ο Ολυμπιακός στο πινγκ πονγκ ανδρών, επικρατώντας του Παναθηναϊκού στο ΣΕΦ με 4-1 σετ.

Πρωταθλητής Ελλάδας ο Ολυμπιακός και στην επιτραπέζια αντισφαίριση Ανδρών! Οι ερυθρόλευκοι, λίγο μετά το πρωτάθλημα των Γυναικών, κατέκτησαν και αυτό των Ανδρών, για 16η φορά στην ένδοξη ιστορία τους.

Για να το καταφέρει αυτό ο Ολυμπιακός επικράτησε στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, με 4-1 σετ (3-1, 2-3, 3-0, 3-1, 3-1). Οι «ερυθρόλευκοι», στον «τελικό» της Α1 κατηγορίας στο ΣΕΦ, κυριάρχησαν κόντρα στους «πράσινους» και αναδείχθηκαν πανάξια πρωταθλητές Ελλάδας για 16η χρονιά.

Μια από τις πιο επιτυχημένες σεζόν για την ομάδα πινγκ πονγκ Ανδρών του Ολυμπιακού, η οποία μετά το ευρωπαϊκό (OLP-COSCO Europe Trophy Grand Final) στις 19/3, πανηγύρισε και το πρωτάθλημα!

Σήμερα (29/4), οι πρωταθλητές Ελλάδας ολοκληρώνουν τη φετινή διοργάνωση, δίνοντας δύο ακόμα ματς στο ΣΕΦ, κόντρα σε ΑΕΚ (15:00) και ΑΣ Πέρα (18:00).