Πήρε το Σούπερ Καπ στο Futsal η ΑΕΚ

Η ομάδα σάλας της ΑΕΚ κατέκτησε το Σούπερ Καπ, αφού επικράτησε με 4-3 του Δούκα στο κλειστό του ΔΑΪΣ.

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ κατέκτησε το Σούπερ Καπ και την πρώτη κούπα της σεζόν απέναντι στον πρωταθλητή Δούκα τον οποίο και νίκησε με 4-3 σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, στο κλειστό του ΔΑΪΣ, το βράδυ της Τετάρτης.

Η «Ενωση» μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 2-0 και 3-1, με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 3-2 υπέρ των «κιτρινόμαυρων».

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν πολύ κλειστό και λίγο πριν το φινάλε ο πρωταθλητής Δούκας ισοφάρισε σε 3-3 με την μπάλα να κοντράρει σε κάποιο σώμα και να καταλήγει στα δίχτυα της ΑΕΚ.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση, οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα βρήκαν τον τρόπο να φτάσουν στο τέταρτο και νικητήριο γκολ, λίγο πριν ολοκληρωθεί η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού, με τον Ηλιάδη να διαμορφώνει το τελικό 4-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!