Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Με αυτή την Μπάγερν ο Ολυμπιακός έπαιξε… φοβισμένα στο Μόναχο σύμφωνα με τους «λαλάκηδες»…
ΚΛΕΙΣΙΜΟ

Πρωταθλητές στην ατομική Masters οι Κανελλόπουλος, Ζεντέλης και Κατοπόδης

Ο Σταύρος Κανελλόπουλος του ΠΟ Καλαμάτας, ο Ιωάννης Ζεντέλης του ΠΟΧ Τάλως και ο Λουκάς Κατοπόδης του ΑΟ Πήγασος, ήταν οι νικητές της ατομικής χρονομέτρησης, 19,75χλμ. στη Βόρεια Εύβοια.

Πρωταθλητές στην ατομική Masters οι Κανελλόπουλος, Ζεντέλης και Κατοπόδης | to10.gr

Ο Σταύρος Κανελλόπουλος του ΠΟ Καλαμάτας, ο Ιωάννης Ζεντέλης του ΠΟΧ Τάλως και ο Λουκάς Κατοπόδης του ΑΟ Πήγασος, ήταν οι νικητές της ατομικής χρονομέτρησης, 19,75χλμ. στη Βόρεια Εύβοια, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου Masters, στις κατηγορίες Α, Β και Γ&Δ αντίστοιχα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου Masters Ανδρών και Γυναικών, διοργανώνει η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας (ΕΟΠ) με την συνεργασία της Ποδηλατικής Ένωσης Παλαιμάχων Αθλητών και των Δήμων Ιστιαίας – Αιδηψού και Ελυμνίων (Λίμνης – Μαντουδίου), έχοντας την αιγίδα του υπουργείου Πολιτισμού – Αθλητισμού.

Η εκκίνηση για τους 96 αθλητές και αθλήτριες που αγωνίστηκαν, δόθηκε από το Δημοτικό Πάρκο Λίμνης και οι απονομές έγιναν στην Λίμνη Ευβοίας, Πλατεία Δημαρχείου.

Οι πρώτες εξάδες ανά κατηγορία στην ατομική χρονομέτρηση:

Masters Α (14 συμμετοχές)

1. Κανελλόπουλος Σταύρος (ΠΟ Καλαμάτας) 26:41.327
2. Μπουρίκας Βασίλειος (ΑΣ Άλφα Κ.) 28:19.600
3. Λακιωτάκης Σπυρίδων (ΠΟΧ Τάλως) 28:28.780
4. Νίνης Γιώργος (ΑΣ Άλφα Κ.) 28:33.014
5. Χρυσαφέλης Απόστολος (ΠΣ Κρόνος) 28:53.367
6. Αραμπατζής Δημήτριος (ΠΑΣ Πηνειός) 29:01.090

Masters Β (46 συμμετοχές)

1. Ζεντέλης Ιωάννης (ΠΟΧ Τάλως) 27:09.810
2. Δημητρακόπουλος Δημήτριος (ΠΟ Καλαμάτας) 27:32.983
3. Σγουράκης Γουλιέλμος (ΑΣ ΑΛΦΑ Κ.) 29:15.710
4. Σπύρου Νικόλαος (Αίολος ΑΟ) 29:27.323
5. Τζαβέλλας Αθανάσιος (ΠΑΣ Πηνειός) 29:33.933
6. Μαυρίδης Κωνσταντίνος (ΠΟ Βέλος) 29:33.933

Masters Γ&Δ (36 συμμετοχές)

1. Κατοπόδης Λουκάς (ΑΟ Πήγασος) 28:00.917
2. Πασχαλόπουλος Πασχάλης (ΠΓΣ Λάρισας) 29:40.390
3. Ποντίκης Χρήστος (ΑΣ Άλφα Κ.) 30:18.564
4. Σιατραβάνης Αλέξανδρος (ΟΦΝ Ιωνίας) 30:49.370
5. Κωνσταντόπουλος Νικόλαος (ΠΟ Καλαμάτας) 31:20.924
6. Βιτζηλαίος Κωνσαντίνος (ΑΣΡ Ελαφος) 31:25.980