HONDA Πανόραμα – ΓΑΣ Καματερού 17-26

Ο ΓΑΣ Καματερό πήρε ένα πολύ σημαντικό διπλό μέσα στη Θεσσαλονίκη, καθώς επικράτησε με 26-17 του HONDA Πανοράματος.

Ένα πολύ σημαντικό διπλό πανηγύρισε ο ΓΑΣ Καματερό. Η ομάδα της Αθήνας επικράτησε εύκολα με 26-17 του HONDA Πανοράματος για την 6η αγωνιστική της Α1 γυναικών και πήρε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα 15 λεπτά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ (6-6). Τότε οι φιλοξενούμενες με ένα επιμέρους σκορ 1-10 προηγήθηκαν με 7-16 στο ημίχρονο. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε τυπική διαδικασία με την ομάδα του Μενέλαου Δανήλου να διαχειρίζεται το υπέρ της προβάδισμα και να φτάνει σε μία εύκολη νίκη (17-26).

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-6, 7-9, 7-13, 7-16 (ημχ.) 7-16, 9-18, 11-20, 13-23, 14-26, 17-26

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντιρά, Αναστασιάδου 1, Καραβέλη 4, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου, Αργυροπούλου 4, Σεβαΐλη 1, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου 3, Κυρικλίδου 1, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Γκαμπουρά, Κουκλοτίδου.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Ισικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 5, Βασιλειάδου 6, Ζενέλι 1, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 3, Συζίνου 4, Νικαλάου, Σπυροπούλου, Καρέλα 2.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/2-3-6

Φιλώτας Φλώρινας – Αναγέννηση Άρτας 22-30

Στο άλλο ματς της ημέρας η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε εκτός έδρας με 30-22 του ουραγού Φιλώτα Φλώρινας.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 6-8, 7-9, 8-11, 9-14 (Ημίχρονο), 13-15, 14-19, 15-23, 17-24, 18-28, 22-30

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Τάνια Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου 3, Κωτσοπούλου 3, Ρόμπε, Κατσουπάκη 2, Νταμπίζα, Παρασκευοπούλου, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 3, Γκάτσιου 2, Ριστόβσκα 8, Γεωργιάδου, Μπαντή, Παραστατίδου 1.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 8, Σκουτέλα, 9, Καλοϊδη 1, Σμαρδέλη 1, Βέμη, Σκάρα 7, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλασνίκοβα.

Διαιτητές: Τέμης-Γιάννου. Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 1/1-2/3.