Μεγάλη νίκη του ΑΝΟ Γλυφάδας στην Λάρισα (13-11)

Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων εξασφαλίζει τη συμμετοχή της στα Play Off.

Ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι έγινε στην Λάρισα το απόγευμα της Κυριακής 25 Απριλίου. Η Γλυφάδα κέρδισε την τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α κατηγορίας γυναικών και έκανε ένα πολύ σίγουρο βήμα για μια θέση στα πλέι οφ της διοργάνωσης. Ήταν μια νίκη σε μια εξαιρετικά δύσκολη έδρα όπως έχει μετατρέψει τα παιχνίδια του τις τελευταίες αγωνιστικές ο ΝΟ Λαρισας.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος καθόλη την διάρκειά του και κρίθηκε σε ένα «τρελό» τελευταίο οκτάλεπτο όπου σημειώθηκαν 12 τέρματα! Ο ΝΟΛ προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με 7-5 αλλά η Γλυφάδα αντέδρασε και σημείωσε 8 γκολ στην τελευταία περίοδο.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-13

Τα οκταλεπτα: 2-2, 2-1, 3-2, 4-8.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (προπονητής Γιάννης Θεοχάρης): Καζάνα, Κόκκινου, Τουλουμτζίδου 1, Τζελέπη, Μ. Καρυπίδου 2, Μάστορη, Κολτσίδα 2, Πετάση, Μανιάτη, Χασιώτη 1, Κλάπερτον 5, Ζοφώλη, Η. Καρυπίδου.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (προπονητής Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη 1, Νίνου 1, Α. Γκίλλα, Γιαμπασάκου, Γρηγοροπούλου 3, Κόλλια, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου 4, Κοκκινάκη, Φουντωτού 1, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 3, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Π. Γκίλλα.