Ολυμπιακός – Περιστέρι 23-5: Απλά… απολαυστικές

Με απίστευτη εμφάνιση ο Ολυμπιακός «βούλιαξε» το Περιστέρι με 23-5 στην πρεμιέρα της Α1 πόλο γυναικών.

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το σημερινό ματς του Ολυμπιακού κόντρα στο Περιστέρι για την πρεμιέρα της Α1 πόλο γυναικών.

Οι δύο ομάδες έχουν τρομερή διαφορά ποιότητας αφού οι Ερυθρόλευκες στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 11-0 ενώ και στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν ο ίδιος.

Πρώτες σκόρερ του ματς ήταν οι Σάντα και Μυριοκεφαλιτάκη που πέτυχαν από τέσσερα γκολ, ενώ για το Περιστέρι τρία γκολ πέτυχε η Πέττα.

ΓΣ Περιστερίου (Ευάγγελος Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου, Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου, Γκίκα, Μπερίκου 1, Πέττα 3, Μπεκρή, Κικίδου, Γκοτζιά 1, Φραγκούλη, Παπασηφάκη, Κάσσαρη

Ολυμπιακός (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Διαμαντοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 2, Χυδηριώτη 1, Ελευθεριάδου, Τριχά 1, Ξενάκη 3, Σιούτη 2, Μ. Πλευρίτου, Τορνάρου 2, Β. Πλευρίτου 2, Σάντα 4, Μυριοκεφαλιτάκη 4, Δουρέκα, Παπαδοπούλου 1, Δρακωτού 1