Α1 Γυναικών: Ρέθυμνο – Τρίτων Αμαρουσίου 18-13

Το Ρέθυμνο υποδέχθηκε τον Τρίτωνα Αμαρουσίου και σ' ένα εξαιρετικά ανοιχτό παιχνίδι σημειώθηκαν 31 (!) γκολ.

Το Ρέθυμνο δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα απέναντι στον Τρίτωνα Αμαρουσίου κι επιβλήθηκε, εντός έδρας, με 18-13 για την 4η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Οι γηπεδούχες ήταν καλύτερες από την αρχή του παιχνιδιού κι έθεσαν από το πρώτο οκτάλεπτο τις βάσεις για τη νίκη αφού προηγήθηκαν με 7-2. Στη δεύτερη περίοδο, ο Τρίτωνας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά το Ρέθυμνο είχε τις λύσεις που απαιτούνταν κι έτσι το πρώτο μέρος έκλεισε με το σκορ 11-5.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, η Παλαιοδήμου μείωσε -αρχικά- για τον Τρίτωνα αλλά η απάντηση του Ρεθύμνου ήταν άμεση. Παρ’ όλα αυτά, οι φιλοξενούμενες δεν παράτησαν το παιχνίδι και έφτασαν, στην τέταρτη περίοδο, στο -4 (15-11). Με δύο συνεχή τέρματά της, όμως, η Μελίνα Καρυπίδου αποκατέστησε τα πράγματα και «σφράγισε» τη νίκη. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τελικό σκορ 18-13.