ΣΤΙΒΟΣ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Μετά από αρκετά χρόνια ο Κώστας Κεντέρης επιστρέφει και πάλι στην επικαιρότητα του ελληνικού στίβου. Ο εκ των κορυφαίων – αν όχι ο κορυφαίος – Έλληνας σπρίντερ ήταν υποψήφιος με την κερδισμένη παράταξη της Σοφίας Σακοράφα στις εκλογές του ΣΕΓΑΣ.
Ο Κεντέρης είναι πλέον στο Δ.Σ. της ομοσπονδίας που έχει επικεφαλής την Σακοράφα, η οποίς έγινε η πρώτη γυναίκα πρόεδρος στην ιστορία του ΣΕΓΑΣ, που είναι η αρχαιότερη ομοσπονδία της χώρας.
Μαζί με τον Κεντέρη στο Δ.Σ. είναι και οι Στέλιος Δημότσιος και Γιώργος Αλεξόπουλος.