Κι όμως χάνει ο Ναδάλ στο χώμα! (vid)

Ο Ντόμινικ Τιμ πραγματοποίησε έναν εξαιρετικό αγώνα και επικράτησε με 2-0 σετ του Ράφα Ναδάλ, σταματώντας το εντυπωσιακό σερί του Ισπανού στο χώμα και ρίχνοντας τον από το Νο.1!

Το εντυπωσιακό σερί 50 κερδισμένων σετ και 22 συνεχόμενων νικών του Ράφα Ναδάλ στο χώμα θα τρόμαζε αλήθεια πολλούς τενίστες, όχι όμως τον Ντόμινικ Τιμ!

Ο Αυστριακός τενίστας πραγματοποίησε έναν τρομερό αγώνα και απέκλεισε τον Ναδάλ με 2-0 σετ (7-5, 6-3) στα προημιτελικά του Mutua Madrid Open, στερώντας του την ευκαιρία να διατηρήσει τα σκήπτρα του και ρίχνοντας τον από το Νο.1!

Εκεί θα επιστρέψει από τη Δευτέρα ο Ρότζερ Φέντερερ, ο οποίος απουσιάζει από τους αγώνες στη χωμάτινη περίοδο.

Βέβαια, ο μεγάλος στόχος του Ναδάλ παρά την ήττα δεν αλλάζει, καθώς ο Ισπανός θέλει να κατακτήσει το 11ο Roland Garros στην καριέρα του σε λίγες εβδομάδες από τώρα και παραμένει το μεγάλο φαβορί.

Εκτός κι αν ο σημερινός του αντίπαλος, Ντόμινικ Τιμ, ο οποίος είναι και ο μοναδικός που τον έχει κερδίσει στο χώμα, έχει αντίθετη άποψη.