Ρολάν Γκαρός: Πότε θα παίξει ο Τσιτσιπάς με τον Μάρτερερ

Η πρεμιέρα του Ελληνα τενίστα στο χωμάτινο Γκραντ Σλαμ προγραμματίστηκε για το μεσημέρι της Κυριακής (26/5) στις 14:00 ώρα Ελλάδας.


Ρολάν Γκαρός: Πότε θα παίξει ο Τσιτσιπάς με τον Μάρτερερ | to10.gr

Στη Γαλλία και συγκεκριμένα στο Παρίσι για το περίφημο Ρολάν Γκαρός που αρχίζει το πρωί της Κυριακής (26/5) βρίσκεται ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο Ελληνας τενίστας ξεκινάει τη διοργάνωση με όνειρα και ελπίδες ακόμα και για την κατάκτηση του τίτλου, με τους ειδικούς να τον συγκαταλέγουν ανάμεσα στα φαβορί για το βαρύτιμο τρόπαιο.

Στον πρώτο γύρο ο 20χρονος θα αντιμετωπίσει τον Γερμανό Μαξιμιλιάν Μάρτερερ, με το παιχνίδι να έχει προγραμματιστεί για το μεσημέρι της Κυριακής στις 14:00 ώρα Ελλάδας.

Ο «Τσιτσιφάστ» θα αγωνιστεί στο Court Philippe-Chatrier και το παιχνίδι του θα ξεκινήσει μετά το τέλος του αγώνα της Αντζελίκ Κέρμπερ με την Αναστασία Ποτάποβα, ενώ την ίδια μέρα αναμένεται να κάνουν πρεμιέρα επίσης οι Ρότζερ Φέντερερ και Κέι Νισικόρι.  Συγκεκριμένα, ο Ελβετός θα κοντραριστεί με τον Λορένζο Σονέγο, ενώ ο Ιάπωνας με τον Κουεντίν Χάλις.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (26/05):

Court Philippe-Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00): 
1) Angelique Kerber (5) v. Anastasia Potapova
2) Stefanos Tsitsipas (6) v. Maximilian Marterer
3) Lorenzo Sonego v. Roger Federer (3)
4) Madison Brengle v. Karolina Pliskova (2)

Court Suzanne-Lenglen (12:00): 
1) Thomas Fabbiano v. Marin Cilic (11)
2) Kei Nishikori (7) v. Quentin Halys
3) Fiona Ferro v. Kristina Mladenovic
4) Sloane Stephens (7) v. Misaki Doi

Court Simonne-Mathieu (12:00): 
1) Garbine Muguruza v. Taylor Townsend
2) Marco Cecchinato (16) v. Nicolas Mahut
3) Venus Williams v. Elina Svitolina (9)
4) David Goffin (27) v. Ricardas Berankis

Court 1 (12:00): 
1) Petra Martic (31) v. Ons Jabeur
2) Janko Tipsarevic v. Grigor Dimitrov
3) Belinda Bencic (15) v. Jessica Ponchet
4) Robin Haase v. Philipp Kohlschreiber

Court 14 (12:00): 
1) Alexei Popyrin v. Ugo Humbert
2) Svetlana Kuznetsova v. Karolina Kucova (Q)
3) Marton Fucsovics v. Diego Schwartzman (17)
4) Polona Hercog v. Aliaksandra Sasnovich (32)

Court 7 (12:00): 
1) Matteo Berrettini (29) v. Pablo Andujar
2) Laure Siegemund v. Sofia Zhuk (Q)
3) Albert Ramos-Vinolas v. Laslo Djere (31)
4) Jennifer Brady v. Ivana Jorovic

Court 6 (12:00): 
1) Magdalena Rybarikova v. Johanna Larsson
2) Malek Jaziri v. Oscar Otte (LL)
3) Bernarda Pera v. Kateryna Kozlova
4) Jiri Vesely v. Leonardo Mayer

Court 13 (12:00): 
1) Casper Ruud v. Ernests Gulbis
2) Yafan Wang v. Marketa Vondrousova
3) Prajnesh Gunneswaran v. Hugo Dellien
4) Sara Sorribes Tormo v. Alison Van Uytvanck

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Κλείσιμο