Ζήτημα κινήτρου

Οι προτάσεις του Μάνου Κασσωτάκη από το σημερινό κουπόνι.

Kαλημέρα σας. Παναθηναϊκός-Ξάνθη 2-2 την Κυριακή, είχαμε τονίσει την μαχητικότητα των φιλοξενούμενων, αποφύγαμε την παγίδα του μικρού σε απόδοση άσου, το κακό είναι ότι το σκορ άνοιξε στο 19’, θέλαμε μετά το 28’ η απόδοση του 2.05 χάθηκε για 9 λεπτά, συμβαίνουν όμως αυτά σε τέτοιες επιλογές.

Επαναληπτικοί του κυπέλλου Αγγλίας σήμερα, έχουμε ξεχωρίσει την αναμέτρηση Μπλάκμπερν-Νιούκαστλ. 1-1 το πρώτο ματς, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Οι αποδόσεις δίνουν φαβορί την ομάδα της Τσάμπιονσιπ κι όχι άδικα, δείχνει να το θέλει πιο πολύ, η Νιούκαστλ δεν θα τα παρατήσει βέβαια αλλά θα έχει πολλές αλλαγές κι η παραμονή στην Πρέμιερ Λιγκ είναι η προτεραιότητα της κι όχι το κύπελλο.

Καθαρά ζήτημα κινήτρου κι αυτό δίνει προβάδισμα στους Ρόβερς του Μόουμπρεϊ, δεν μπορούμε όμως να αγνοήσουμε εντελώς την ομάδα του Μπενίτεζ, θα χρειαστούμε την κάλυψη του 1 DNB με την απόδοση στο 1.76 ικανοποιητική, αν και θα θέλαμε κάτι περισσότερο.

Πηγή: Bet-hoven.net