Παναθηναϊκός – Λοκομοτίβα Ζάκγρεμπ – Ανατροπή με δύο γκολ από τον Χατζηγιοβάνη (2-1, vids)

Ο 24χρονος μεσοεπιθετικός πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά και έφερε τα πάνω – κάτω στο φιλικό του Τριφυλλιού με τους Κροάτες.

Με πρωταγωνιστή τον Τάσο Χατζηγιοβάνη, ο οποίος σκόραρε δύο γκολ σε δύο λεπτά, ο Παναθηναϊκός έφερε τα πάνω – κάτω στο φιλικό με την Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ.

Στο 40’ o 24χρονος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που είχε κερδίσει το Τριφύλλι και ισοφάρισε σε 1-1.

Δευτερόλεπτα αργότερα απέφυγε τον Σαντίνι, που βγήκε μακριά από την εστία και με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-1.