Ασταμάτητη η Μάντσεστερ Σίτι – 4-0 στο 25’! (vids)

Συνεχίζει… απτόητη η Μάντσεστερ Σίτι, με την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα να προηγείται της Λέστερ με 4-0 στο 25’.

Πάρτι στο Ετιχαντ για την Μάντσεστερ Σίτι, με την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα να πετυχαίνει τέσσερα γκολ σε 25 λεπτά και να προηγείται με 4-0 της Λέστερ, πριν συμπληρωθεί μισή ώρα!

Στο 5’ ο Ντε Μπρόινε κατέβασε ωραία μέσα στην μεγάλη περιοχή της Λέστερ, απέφυγε τους αντιπάλους του και με ωραίο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 14’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά τη χρήση του VAR, με τον Μαχρέζ να εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και να κάνει το 2-0 για τη Σίτι.

Στο 21’  ο Κανσέλο έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο τερματοφύλακας της Λέστερ δεν έδιωξε σωστά, η μπάλα στρώθηκε στον Γκουντογκάν και αυτός από κοντά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο Στέρλινγκ κέρδισε πέναλτι. Ο Βρετανός το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 4-0 για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα.