«Πάρτι» της Μπάγερν: 4-0 με τον Γκνάμπρι (vid)

Στο 31’ ο Γκνάμπρι πήρε την μπάλα από δεξιά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 4-0 στο παιχνίδι την Σάλτσμπουργκ.

Με γκολ του Γκνάμπρι στο 31’, η Μπάγερν Μονάχου έκανε το 4-0 στο εντός έδρας παιχνίδι με την Σάλτσμπουργκ για τους «16» του Champions League.

Ο Κομάν έκλεψε την μπάλα, άνοιξε ωραία στα δεξιά στον Γκνάμπρι και αυτός με διαγώνιο σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα της Σάλτσμπουργκ για το 4-0.

Ο Γκνάμπρι πήρε την σκυτάλη από τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, που είχε σκοράρει τρία γκολ σε 11 λεπτά (12’-23’) και ανέβασε τον δείκτη σκορ στο 4-0, πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο. Υπενθυμίζουμε ότι το πρώτο παιχνίδι στην Αυστρία είχε λήξει 1-1, με την Μπάγερν να έχει μετατρέψει σε παράσταση για ένα ρόλο τη ρεβάνς του Μονάχου.