Με διπλό «χτύπημα» Καρέλη ο Παναιτωλικός προηγείται στη Λαμία (vids)

Με δύο γκολ του Νίκου Καρέλη ο Παναιτωλικός προηγείται στο ημίχρονο στην έδρα της Λαμίας με 2-1. Είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Ντε Βινσέντι στο 12ο λεπτό.

Ο Παναιτωλικός προηγείται με 2-1 απέναντι στη Λαμία, για την 13η αγωνιστική της Super League. Οι Αγρινιώτες ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση, με τον Νίκο Καρέλη να βρίσκει ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, μόλις στο 6ο λεπτό. Ο Έλληνας επιθετικός έπαιξε το ένα-δύο με τον Ντίας και με πολύ ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση ωστόσο από πλευράς γηπεδούχων δεν άργησε να έρθει. Στο 12΄ο Τόμας Ντε Βινσέντι έκανε μια εξαιρετική ατομική ενέργεια και με εντυπωσιακό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Τελικά οι Αγρινιώτες πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ, με τον Νίκο Καρέλη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 30ο λεπτό.