Ο Ιωαννίδης λυτρώνει ξανά τον Παναθηναϊκό – Ο Μάγκνουσον έβαλε το… κερασάκι (vids)

Ο Ιωαννίδης μπήκε αλλαγή στο 64' και στο 80' έδωσε τη λύση για τον Παναθηναϊκό, κάνοντας το 1-0 κόντρα στον Ατρόμητο. Με εκτέλεση φάουλ το 2-0 ο Μάγκνουσον στις καθυστερήσεις.

Για τρίτη φορά μέσα σε μία εβδομάδα ο Φώτης Ιωαννίδης ήταν αυτός που έδωσε τη λύση για τον Παναθηναϊκό όταν τα πράγματα φάνηκε να γίνονται πολύ δύσκολα.

Μετά το πέναλτι που κέρδισε σε… νεκρό χρόνο κόντρα στον Ολυμπιακό και το νικητήριο γκολ κόντρα στον Παναιτωλικό, ο Έλληνας επιθετικός λύτρωσε την ομάδα και στο ματς με τον Ατρόμητο.

Ο Ιωαννίδης πέρασε στο παιχνίδι αντί του Κουρμπέλη στο 64′ και 16 λεπτά μετά σκόραρε με κοντινό σουτ για το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Δείτε το γκολ:

Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Μάγκνουσον με ωραία εκτέλεση φάουλ έκανε και το 2-0 για τους «πράσινους».